Buradasınız: Anasayfa / Genel / Çocuk Odalarına Özel Tasarımlar
Çocuk Odalarına Özel Tasarımlar

Çocuk Odalarına Özel Tasarımlar

Çocuk Odaları için Öneriler

Bir insanın hayatında yaşayabileceği en önemli duygu, çocuğunun gelişimini izlemektir. Hayatta nasıl yol aldığını görmektir. Öncelikle gülümsemeye başlarlar,bir bakarsın pati pati yürürler,sonra konuşmalar. “Anne bu ne?” şeklinde sorular :) Bazen bizi bıktırsalar da insanın hayattan en çok keyif aldığı an çocuğunun bir şey başarıyor olmasıdır. Yazı yazmayı öğrenmesi, kendi elbiselerini kendi giymesi,sınavlardan başarılı olması ya da iyi bir basket oyuncusu olması bir ebeveyn için en unutulmaz andır. :)

Çocuklar İçin Özel Tasarımlar

Çocukların kendilerini geliştirmede-fiziksel,sosyal,mental- yönden ilk basamağı bizlerin oluşturması çok önemli bir konu. Onlara herşeyi önüne pat diye koyarak sağlayamayız. Bunu her açıdan düşünmemiz gerekir. Yemeğini kendi alması,kendi yemesi , su istemeyip kendi bardağına koyması , nebilim kabanını kendi kendine asması,giymesi , ayakkabıları doğru yere bırakması tüm bunlar küçük ama onun başarabileceği ve yaptığı zaman da kendini daha rahat ve daha özgüvenli hissetmesini sağlar. Bizim de çocuklarımızdan beklentilerimizi karşılar.

Şimdi diyorsunuz ki tasarımla çocuk gelişiminin ne önemi var? Çok önemli. Bir çocuğun kendini en rahat hissedeceği yer evidir.Sıcak yuvasıdır. Heleki odasıdır. :) onun özgür olmasına evde izin vermek çok önemlidir. Tabi bu özgürlük yaramazlık ve terbiyesizlik sınırlarını zorlamadığı müddetçe :)

 


Evdeki dolaplarda onun da yer hakkının olduğunu bilmek,onu mutlu edecektir. Özellikle de onun erişebileceği alanlarda :) Siz onun eşyalarını en yukarıya koyarsanız, her seferinde Anneeeee!!!! şeklindeki çığlığa hazır olup, eşyalarını ona vermeye mecbur kalırsınız. Ama onunla birlikte bu eşyaları yerleştirir ve alt raflara koyarsanız. Seninle birlikte koymuştuk biraz bak diyebilirsiniz :)

 

Antrede çocuklarınız için alt raflar ve askılıklar inşa ederseniz kabanını kendi alabilir,ayakkabısını kendi rafa bırakabilir :) Evet biliyorum küçük işler ama hem sizi gün içerisindeki sıkıntılardan kurtaracak hemde onun gelişimine katkı da bulunacaktır. :)

Mutfakta onun için tabaklar ve bardakların olduğu bir çekmece yaratmanız hem tezgaha çıkmaya çalışıp bişiler almasını önleyecek hem de bir işi başarmış olacaktır. Nebilim sofadayken unutulmuş bir bardağı ondan isteyebilirsiniz :)

Odaların duvararına bişiler asma olayının duvarı mahvettiğini biliyorsunuz ama kıyamıyor ve sürekli bişiler asıp asıp sonra da değiştirmesine katlanıyorsanız artık değil :) Bu çok dekoratif tahtalarla tüm dertlerden kurtuldunuz,üstelik çoook dekoratif ve eminim evin reisi bu işi yapmaya razı olacaktır. Bu şekilde eski resimler kutulara yenileri ise duvara zarar vermeden raptiye ile tahtaya yapıştırılacaktır. Her şeyi geçtim bu çocuk odası çok dekoratif duruyor yahu :)

Bu merdivenli odalara bayılıyorum, çocuklara sanki bir macera yaşarmış hissi veriyor bence :) Üstelik küçük çocuk odası için de çok kullanışlı ve dekoratif :)

 

Basit bir kaç hileyle sizde bir şeyler yapabilirsiniz. Tahtaya temizlik sırası yazmak, babayla mücadeleye sokmak gibi :) Öneriler hem size hemde o sevimli çocuklarınızın yüzünü heeep güldürsün  :)

Bir önceki yazımız olan Kilim Mobilya Koltuk Takımları başlıklı makalemizde dekoratif mobilyalar, dekoratif Oturma odaları ve kilim mobilya hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top