Buradasınız: Anasayfa / Genel / Beyaz Renk Salon Dekorasyonu

Beyaz Renk Salon Dekorasyonu

Beyaz Renk Oturma Odası Dekorasyonu

Beyaz dekorasyon ile  evinizde,ev ofisinizde,salon ve yatak odanızda beyaz rengi tercih ederek rahatlatıcı ve huzurlu ortamlar oluşturabilirsiniz.
Modadan uzaklaşmayan her daim şık görününen herzaman her mevsim trend ve klasik bir renk olan beyazı,çok sade ve tekdüze görünümünden kurtarmak için kişileştirmek lazım.

beyaz tonlarıyla yaratılan eski görünüm

 

Beyaz modern salon dekorasyonu

Beyazın tonları
Beyazı tek düzelikten kurtarmak için farklı doku ve tonlarını kullanarak, sıcak veya soğuk,modern veya eski görünümlü farklı odalar yaratabilirsiniz.Sarı ve hardal sarı ekleyerek elde edilen krem beyazlarla sıcak bir etki yaratabilir,antika mobilyalar,ahşaplar ve dönemin özelliklerini yansıtan mobilyalarla kullanabilirsiniz.Modern bir dekorasyon için parlak beyaz,daha soğuk bir etki için mavi tonlarında beyazı tercih edebilirsiniz.Bu tonlar metalik yüzeylerle uyumlu olacaktır

Aynı renk şemasındaki beyazın farklı tonlarını kullanmaktan korkmayın.Beyazın farklı iki tonunu duvar kağıdı baskısında kullanabilirsiniz.Yine duvarlarda farklı tonlarda dikey çizgili uygulamalarla etkileyici bir görünüm elde edebilirsiniz.Mat-parlak desenlerin birlikte kulanıldığı beyaz tonlarındaki duvar kağıdı da seçenekler arasındadır.

mat-parlak beyaz duvar kağıdı

Dokular
Farklı dokularla tekdüzelikten kurtulabilirsiniz.Beyaz tonlarında koyun postu ,el örgüsü bir şal veya kalın tüylü bir halıyla farklılıklar yaratabilirsiniz.Antik bir hava yaratmak için,dantel,ezilmiş kadifeler kullanın.Fitilli kadife veya keten gibi kumaşlar da diğer alternatifler arasındadır.
Lake mobilyalar ve ayna gibi yansıtıcı yüzeylerle,bir ışık sıçraması yaratarak odaları daha geniş gösterebilirsiniz.Cam veya şeffaf mobilyalar da beyaz odada çarpıcı bir etki sağlayacaktır.

beyaz farklı dokular

Renk vurgusu
Sanat eserleri,fotoğraflar,heykel ve seramikler,beyaz yüzeylerde kendini gösterecektir.İlginç bir duvar oluşturmak için bir grup tabak veya desenli çinilerinizi asabilirsiniz.
Vurgu rengi olarak döşemelik kumaşlarda ve yastıklarda desenli kumaşlar kullanabilirsiniz.Beyaz bir zemin veya duvar önüne canlı renklerde bir mobilya yerleştirebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Evinizi Aydınlatın İçiniz Ferahlasın başlıklı makalemizde aydınlatma, aydınlatma çeşitleri ve aydınlatma önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top